دریافت کد آمارگیر سایت

شمارنده درمان همیوپاتی چیست ؟ - دلایل عدم تایید طب همیوپاتی توسط جامعه پزشکی

درمان همیوپاتی چیست ؟

آدرس مطب : تهران - میدان قدس-خیابان دزاشیب - تلفن : 09121230077 واشهری

دلایل عدم تایید طب همیوپاتی توسط جامعه پزشکی

خوب خیلی ها وقتی این توضیحات رو  براشون میدم،  از من می پرسن اگراین علم دقیقه و در درمان موفقه چرا تا حالا کسی ازش چیزی نشیده و چرا از نظر علمی مورد تایید قرار نگرفته .

خوب امروز این رو توضیح میدم:

اما اول در مورد اینکه تاریخچه همیوپاتی به کجا می رسه لازمه بگم اولین بار بقراط توی کتاب خودش به اون اشاره میکنه و میگه بمیاریها رو باید با مشابه بیماری درمان کردچنین جمله ای رو سینوهه طبیب فرعون هم داره که گفته

من بیماریها رو از طریق مشابه شون درمان میکنم

الان خانواده ملکه انگلیس 5 نسله که فقط از درمان همیوپاتی استفاده میکنن کیلینتون، دیوید بکهام و خیلی از هنر پیشه های هالیوودی هم فقط از این طب در درمان استفاده میکنن و مطمئن باشید که اونها قبل از مصرف هر دارویی  خیلی بیشتر از ما تحقیق و فحصص میکنن .

جالبه بودنید که رضا شاه هم یک پزشک همیوپات داشته .

 

 

 اما ببینیم چرا این طب از نظر علمی تا حالا مورد تایید قرار نگرفته ، خوب این موضوع چندتا دلیل داره که براتون توضیح میدم :

 

1- اولین مسئله ای که مطرح میشه بحث رقت خیلی بالای داروهاست :

 

 همونطور که توی قسمت نحوه تهیه دارو ها توضیح دادم ، داروهای این طب به شدت رقیق هستن .تقریبا اکثر همیوپاتها برای شروع درمان ( البته بستگی به شرایط داره ) از داروی با رقت 30 استفاده میکنن .یعنی یک قطره از دریا و البته خیلی رقیقتر

2- مسئله بعدی نحوه تفکیک داروهای همیوپاتی ازدارونماهاست

 

ابتدا لازمه که نحوه تمایز یک دارو از دارو نما رو براتون توضیح بدم

دانشمندها برای تشخیص تاثیر داروها  از دارو نما داروی مورد آزمایش رو به  چندین بیمارکه مثلا افسردگی دارن میدن بعد نسبت تعداد بیمارهایی رو که بهبودپیدا کردن رو به تعداد کل حساب می کنن اگر ازیک نسبت خاص مثلا۶۰% بیشتر بود اعلام میکنن دارو تاثیر داره و اگر کمتر بود اعلام میکنن که اون دارو،دارونمابوده.البته این مسئله کمی گسترده تره که واردجزییات نمی شم.

در هنگام تفکیک داروهای ما هم به همین صورت عمل میشه مثلا بررسی میکنن که بهترین داروی افسردگی توی همیوپاتی چیه  مثلا "سپیا" بهترین داروه و اون رو به بیمارها میدن .بعد از  مدتی میبینن که مثلا فقط 10 %بیمارها خوب شدن و اعلام میکنن داروهای همیوپاتی تاثیره دارونما ها رو دارن .اما مسئله اینجاست که همونطور که در بخش های قبلی گفتم ، توی همیوپاتی برای مثلا افسردگی 300 تا دارو وجود داره که بهترینش "سپیا "در حالی که توی همیوپاتی داروی کسی که افسردگیش به خاطر شکست عشقیه با کسی که به خاطر خیانت همسرشه و... فرق میکنه و باید به هریک از اون افراد داروی مربوط به خودش داده بشه .

خوب اما من یک دلیل دارم که نشون میده این داروها تاثیر دارو نما ندارن .

دلیلم هم اینه که همونطور که شاید بدونید این داروها روی حیوانات وگیاهان هم تاثیر گذار هستند .من این مسئله رو درمورد درمان تب برفکی

توی گوسفند امتحان کردم و فیلم اون رو براتون میذارم .

شاید بدونید تب برفکی یه بیماری ویروسی که توی پزشکی و دامپزشکی هیچ درمانی نداره البته باید بگم که کلا در پزشکی رایج هیچ بیماری ویروسی درمان نداره اما توی فیلم می بینید که بره هایی که توانایی راه رفتن رو ندارن در عرض فقط ۳ دقیقه  حالشون خوب میشه به طوری که دیگه نمی شه بگیریشون.

اما اصل فیلم از دقیقه ۱:۳۰ شروع میشه 

 

 

 

اما دلیل سوم بحثهای مالیه :

شاید اطلاع نداشته باشید اما سومین قاچاق پر درآمد دنیا قاچاق داروه ،ضمن اینکه پزشکی جز پر درآمد ترین شغلها در همه جای دنیاست .

اما اگر شما تابحال به یک همیوپات مراجعه کرده باشید و اون پزشک دردرمان شما موفق بوده باشه متوجه شدید که  بسیاری از مشکلات شما گاها در عرض چند ساعت یا چند روز درمان شده و تنها هزینه ای که پرداخت کردید هزینه ویزیت بوده لذابا پرداخت یک هزینه چند هزار تومانی و نهایتا 1 سال هزینه به صورت هر یک ماه یکبار اغلب بیماریهای شما درمان شده بدون اینکه هزینه دارو و عکس و آزمایش و عمل جراحی و ... داده باشید و این مسئله برای خیلی از پزشکها غیر قابل پذیرشه .

+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم آبان ۱۳۸۹ساعت 14:24  توسط واشهری  |